Uzman Görüşü: Çantada Olsaydı Diyeceğiniz 3 Altcoin!

İçinde bulunduğumuz hafta sona ermek üzere ve gelecek hafta yaklaşırken, kripto para sektöründeki bazı varlıklar önceki kazanımlarını biraz yavaşlattı. Ancak diğerleri hala güçlü bir şekilde devam ediyor. Bazıları hala token başına 1 doların altındaki fiyatlarıyla giriş fırsatı veriyor. Kripto uzmanı Ana Zirojevic, kripto dünyasını analiz ediyor ve kripto traderları ve yatırımcıları için en iyi satın alma seçenekleri arasında yer alabilecek üç altcoin paylaşıyor.

İlk sırada bir yapay zeka coin’i olan Fetch.ai (FET) var

Fetch.ai (FET), kısa bir süre için yeni yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Böylece altcoin, 2023’teki kayda değer büyümesinin doruk noktasına çıktı. Analist Crypto Tony de dahil olmak üzere, son yükseliş trendinin sadece başlangıç olduğuna inanan traderlar arasında heyecan yarattı.

Fetch.ai fiyat eylem analizi. Kaynak: Crypto Tony

Yazı sırasında FET 0,6693 dolardan el değiştiriyordu. 14 Aralık’taki son verilere göre gün içinde %13’lük bir artış gösterdi. Bunun yanında altcoin, bir önceki hafta %32,10’luk bir yükseliş kaydetti. Ayrıca FET, geçtiğimiz ay %75,55’lik muhteşem bir ilerleme sergiledi.

Fetch.ai 7 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

İkinci sırada lider altcoin rakibi Cardano (ADA) geliyor

Bu arada, son günlerde en yüksek kazançları kaydeden dijital varlıklardan biri, dört hafta önce küçük cüzdanlardaki ani düşüşten bu yana %65’in üzerinde fırlayan ve hacim, duyarlılık ve tartışma oranlarının 2023’teki en yüksek seviyelerine ulaşmasıyla birlikte 1,5 en yüksek seviyesini kaydeden Cardano (ADA) oldu.

Cardano hacmi, duyarlılığı ve sosyal hakimiyeti. Kaynak: Santiment

Yazı sırasında Cardano’nun fiyatı 0,6541 dolar seviyesindeydi. Altcoin, günlük bazda %12’lik bir artış kaydetti. 14 Aralık’taki son verilere göre ADA, haftalık grafikte %49,5’lik bir yükseliş gördü. Bunun yanı sıra Cardano, geçtiğimiz ay boyunca %75,5’lik bir kazanç elde etti.

Cardano 7 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Son sıradaki altcoin: Algorand (ALGO)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Algorand (ALGO), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile bir BM Blockchain Akademisi kurmak için ortaklık kurdu. Özellikle bu gelişmeden sonra umut vaat ediyor. Dahası, Santiment’in belirttiği gibi, Cardano ve Solana (SOL) ile birlikte 2023’te sosyal hakimiyeti artış gösterdi.

Algorand sosyal hakimiyeti. Kaynak: Santiment

Güncel bilgilere göre Algorand yazı sırasında 0,2095 dolardan işlem görüyordu. Bu da son 24 saatte yaklaşık %10’luk bir artışa işaret ediyor. Bunun yanında altcoin son yedi günde %32’lik kayda değer bir büyüme gösterdi. ALGO ayıca, aylık grafiğinde %57,8 oranında ilerleme kaydetti.

Algorand 7 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Genel olarak, 1 doların altında satın alınabilecek yukarıdaki kripto paralar, gerçekten de daha fazla kazanç için büyük bir potansiyel sergiliyor. Bu nedenle bunları daha sonra değil de daha erken satın almak kazançlı olabilir. Ancak, bu sektörde işlerin bir anda değişmesi mümkün. Bu nedenle kişinin kendi araştırmasını ve risk analizini yapması çok önemlidir.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak, yatırım yapmadan mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx