O Uygulama 81 İlde Başladı. Sadece Emekliler Yararlanacak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emeklilere yönelik yeni hizmetini duyurdu.

SGK tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada daha önce açılacağı ve sadece emeklilerin kullanabileceği açıklanan “emekliler.gov.tr” internet sitesinin erişime açıldığı belirtildi.

SGKi, söz konusu paylaşımında “emekliler.gov.tr” internet sitesi üzerinden “dijital kimlik kartı”nın nasıl oluşturulacağına ilişkin videoya da yer verildi.

Buna göre, emekliler, oluşturulduktan sonra PDF çıktısı alınacak dijital kimlik kartı üzerindeki QR kodla kendilerine özel indirimlerden faydalanabilecek.

BAKAN IŞIKHAN DUYURMUŞTU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Mayıs ayında Erdoğan Özen Konferans Salonu’nda yapılan “Sosyal Güvenlik Haftası Buluşması” Programı’nda emeklilere yönelik hayata geçirilecek olan yeni projeyi duyurmuştu.

Bakan Işıkhan, yeni model kapsamında emeklilere yönelik sağlıktan sosyal faaliyetlere kadar geniş bir kapsamda hizmetler sunulacağının, emeklilerin talep ve beklentilerini doğrudan aktarabilecekleri, geri bildirimlerde bulunabilecekleri bir iletişim platformunun kurulacağını duyurmuştu.

Bakan Işıkhan, emeklilerin tek telefonla SGK danışmanlarına ulaşabileceği “emekliler.gov.tr” internet sitesini kısa sürede erişime açacaklarını açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx