İmamoğlu: Gazze’ye yardım için İBB’yi kazanmayı bekleyemezsiniz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Gazze Yardım Tırları Uğurlaması’nda açıklamalarda bulundu. Murat Kurum’un “31 Mart’ta Gazze’deki mazlumlar sevinecek, Gazze’de elini bize uzatan kardeşlerimiz sevinecek” ifadelerini eleştiren İmamoğlu,” Bir yandan da hükümete sen bir şey yapmadın demek istiyor. O gelince İstanbul’a Gazze ile ilgili süreçleri çözeceğini iddia ediyor Farkında olmadan Erdoğan’ı Gazze konusunda eleştiriyor. Gazze’ye el uzatmak için İBB’yi kazanmayı bekleyemezsiniz. Böyle bir haddiniz de yok. İşinizi yapın, görevinizi yapın” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN HAMASET DOLU DIŞ POLİTİKASININ SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPIYOR’

ANKA’nın aktardığına göre, “31 Mart’ta Gazze’deki mazlumlar sevinecek, Gazze’de elini bize uzatan kardeşlerimiz sevinecek” sözlerini kullanan Kurum’u eleştiren İmamoğlu, İsrail ile ticari ilişkileri durdurun çağrısında da bulundu.

“Kazanırsa Gazze kazanacakmış ben buradan tek şey söylüyorum. Allah seni affetsin diyorum. Açık ve net. Şunu söyleyelim Türkiye’nin hamaset dolu ama aslında korkak dış politikasının sözcülüğünün yapıyor” diyen İmamoğlu, Kurum’un Erdoğan’ı farkında eleştirdiğini söyledi. İmamoğlu, “Bir yandan da hükümete sen bir şey yapmadın demek istiyor. O gelince İstanbul’a Gazze ile ilgili süreçleri çözeceğini iddia ediyor Farkında olmadan Erdoğan’ı Gazze konusunda eleştiriyor” dedi.

‘KAYBEDECEĞİMİ BİLSEM DİNİMİZİ MANİPÜLE ETMEM’

AK Parti seçmenine seslenen İmamoğlu, “Sevgili hemşerilerim bu tutarsız sadece sizlerin inanç dünyanız üzerinden siyaset kurgulayan iktidara 31 Mart’ta en büyük cevabı sizler verin. İnanın bana bin defa kaybedeceğimi bilsem bile bir kez dahi yüce dinimizi manipüle etmedim etmeyeceğim. Bunu yapanları da asla muteber görmedim görmeyeceğim Sizleri asla Allah’ın kitabıyla aldatmadan, aldatmayacağım” ifadelerini kullandı

‘GAZZE’Yİ İSTANBUL SEÇİMİNE MALZEME YAPMAK İSTİYORLAR’

“Aylardır Filistin’de mazlumlar inim inim inlerken, ticareti durduramayanlar, gemileri, limanlara çekemeyenler, kalkıp utanmadan Gazze edebiyatı yaparak İstanbul seçimine malzeme yapmaya kalkıyorlar” diyen İmamoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Biraz samimi olsaydınız Güney Afrika hükümetinin gösterdiği gayreti gösterirdiniz. Gazze’ye el uzatmak için İBB’yi kazanmayı bekleyemezsiniz. Böyle bir haddiniz de yok. İşinizi yapın, görevinizi yapın. Türkiye bölgenin devi, bölgeye barış getirmesi gereken bir ülkeden bahsediyoruz. Hemen el uzatın Gazze’ye 1 dakika bile bekleyemezsiniz. İşe önce ticareti durdurarak başlayın.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx