Bir milyon kişiye ateş açıldı: ABD’de kanlı kutlama

Kansas City Chiefs’in Super Bowl şampiyonluk kutlaması, şehrin Union İstasyonu’nda meydana gelen silahlı saldırıda çok sayıda kişinin yaralanmasıyla kaosa dönüştü. Kutlamalarda Travis Kelce ve Patrick Mahomes gibi yıldızlar sahneyi terk ettikten saniyeler sonra ateş açılması üzerine olay yerinden koşarak uzaklaştı.

Polis departmanına göre iki silahlı saldırgan gözaltına alındı. Kırmızı kapüşonlu bir adam tutuklanırken görüntülendi, ancak bu kişinin silahlı saldırıya karışanlardan biri olup olmadığı belli değil.

Polis memurları, yaklaşık bir milyon insanın galibiyeti kutlamak için toplandığı tren istasyonunu çevreleyen sokakları boşalttı.

BİR ÖLÜ 21 YARALI

Yetkililer, kutlama için şehir meydanında toplanan on binlerce kişinin dağıldığı sırada gerçekleştirilen, 1 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan saldırıda, daha önce 10 olarak açıklanan yaralı sayısının 21’e çıktığını açıkladı.

İtfaiye Şefi Ross Grundyson, düzenlediği basın toplantısında, söz konusu olayda, 22 kişiye kurşun isabet ettiği, bunlardan 1’inin öldüğü, yaralanan 21 kişiden 8’inin hayati tehlikeyi atlatamadığı, 7’sinin ciddi, 6’sının ise hafif şekilde yara aldığını belirtti.

Sağlık görevlileri, olayda hastaneye kaldırılan 11 çocuktan 9’unda kurşun yarası tespit edildiği bilgisini paylaştı.

Ayrıca Polis Şefi Stacey Graves, basın toplantısında, ülke gündemine oturan saldırıyla ilintili olduğu düşünülen üç kişinin gözaltına alındığını söyledi.

KALABALIK HIZLICA DAĞILDI

Taraftarların olay yerinden kaçıştığı ve birkaç kişinin sedyelerle götürüldüğü görüldü.

KSHB 41 kanalında yapılan canlı yayında, geçit töreninin sona erdiği, Union İstasyonu dışındaki kalabalığın hızla dağıldığı ve bazı taraftarların bariyerlerden atlayarak kaçtığı görüldü.

Sunucular, kalabalıktan bazı kişilerin aşağı inmelerini söylediğini ve insanların içeriye doğru koştuğunu söyledi.

Öte yandan, takım oyuncularının, taraftarlar olay yerinden kaçmaya başlamadan önce silah sesi duydukları da öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx