112,4 Milyon TL Değerinde Uyuşturucu ve Kaçak Altın Yakalandı!

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, Mersin Limanı’nda, şüpheli bir konteynerin, üzerinde aynı numara yazan başka bir konteynerle (ikiz konteyner) değiştirildiği tespit edildi. Konteynerde yapılan fiziki aramada, beyan edilmemiş 59 bin 600 elektronik nargile (puff), 19 bin 450 kilogram menteşe ve 101 bin 520 dereceli gözlük bulundu. Bu eşyaların toplam değeri yaklaşık 75 milyon lira olarak belirlendi.

Kapıkule Gümrük Kapısı’nda bir otobüsteki yolcu bagajları X-Ray taramasından geçirilirken, şüpheli yoğunluklar tespit edilip, detaylı arama yapıldı. Bir yolcuya ait 2 çantada şeffaf poşetlerle sarılı 20 paket kokain bulundu. Toplam 22 kilogram ağırlığındaki bu uyuşturucunun değeri ise 35 milyon lira olarak belirlendi ve şüpheli gözaltına alındı.

Habur Gümrük Kapısı’nda ise bir kişinin taşıdığı ekmek görünümlü torbalardaki ağırlığın fazla olduğu fark edildi. Yapılan detaylı aramada, ekmeğin arasına gizlenmiş halde 1 kilogram altın bulundu. Bu altının piyasa değeri yaklaşık 2 milyon 400 bin lira olarak belirlendi ve şüpheli gözaltına alındı.

Her üç olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından soruşturma başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx