‘Ürün satma’ mazeretiyle 100 kişiyi dolandıran 3 kuşkulu yakalandı

Marmaris ilçesinde yaşayan F.A., ve S.B., (39) ikinci el alışveriş sitesinde ilanda gördükleri konteyneri satın almak için ilan sahibinin hesabına kaparo olarak beşer bin lira gönderdiklerini belirterek dolandırıldıkları gerekçesiyle polise şikayette bulundu.

Muğla Vilayet ve Marmaris İlçe Emniyet Müdürlükleri grupları, Marmaris Başsavcılığı koordinesinde 3 ay süren teknik ve fiziki takibin akabinde şüphelilerin Mehmet Bolat (25) ile A.G. ve N.Y. isimli bayan olduğunu tespit etti.

GÖZALTINA ALINDILAR

Denizli ve Afyonkarahisar’da dün sabah saatlerinde eş vakitli düzenlenen operasyonda şüphelilerin konutlarında yapılan aramada 14 cep telefonu, 8 kredi kartı ve 4 sim kart ele geçirildi, Mehmet Bolat, A.G. ile N.Y. gözaltına alındı.

Polis takımlarını görünce balkondan atlayarak kaçmaya çalıştığı sırada yakalanan Bolat’ın parmak izi tespitinde 53 başka belgeden aranması ve 19 yıl 5 ay katılaşmış mahpus cezasının olduğu tespit edildi.

100 KİŞİYİ DOLANDIRMIŞLAR

Şüphelilerin alışveriş sitelerine satılık araba, villa, konut, konteyner ve traktör ilanları koyarak, alıcıları topladıkları kaporalarla dolandırdıkları belirtildi. Bu teknikle 100 kişiyi dolandırdıkları ve banka süreçlerinde 2 milyon liralık hareket olduğu belirlenen 3 kuşkulu, polisteki sorgularının akabinde bugün adliyeye sevk edildi.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.