Trabzonspor’da rota Montella’ya çevrildi

Trabzonspor, yeni teknik adam arayışında Sergen Yalçın ile masaya oturdu. Ancak taleplerinden geri adım atmaması, bordo-mavilileri kızdırdı. Şu an en büyük aday, Adana Demirspor’un hocası Vincenzo Montella.

Abdullah Avcı’nın ayrılığının ardından önce Orhan Ak ile sezonu bitirmeyi amaçlayan Trabzonspor, olmayınca “yedek” hoca İhsan Derelioğlu ile yola çıktı. Ancak Kasımpaşa yenilgisi, bordo-mavili yönetimi hızlandırdı.

Sancak’tan izin alıp görüşüldü

Sergen Yalçın’dan talepleri nedeniyle yumuşama bekleyen Trabzonspor Yönetimi, istediği karşılığı alamayınca, bu teknik adamı rafa kaldırdı. Başkan Ertuğrul Doğan ve ekibinin, Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’tan izin alarak, Teknik Direktör Vincenzo Montella ile de bir görüşme yaptığı öğrenildi.

İtalyan teknik adamın, Trabzonspor’un önerdiği 1 milyon 750 bin euroyu kabul ettiği, ancak gelişi için sezon sonunu işaret ettiği vurgulandı.

Bu arada yönetim de dün yaptığı açıklamada, teknik direktör konusunu kısa süre içinde gündemden çıkarmayı arzuladıklarını, gelecek sezon bütün kulvarlarda yarışacak bir takım kuracaklarını açıkladı.

İstanbul’da kötü tablo

Kasımpaşa’ya 2-0 mağlup olan Trabzonspor’da, kötü gidiş can sıktı. Bordo-mavililer, İstanbul takımlarıyla oynadığı son 3 maçı kaybetti. Galatasaray’a ve Ümraniyespor’a 2-1 mağlup olan Karadeniz ekibi, Kasımpaşa karşısında da sahadan 2-0 mağlup ayrıldı. (Milliyet)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir