Son Dakika: Erdoğan’ın amacında İmamoğlu var

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Darülaceze Toplumsal Hizmet Kenti Temel Atma Töreni’nde konuşuyor. Erdoğan açıklamasında İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nu maksat alarak, “İstanbul’un şu anda büyükşehir belediye başkanlığını yapan kişinin sanki bu mevzularda bir adımı var mı? Milleti aldatmayın gelin bu çeşit yapıtları yapın biz de sizi alkışlayalım” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu halde:

  • “Belediye Başkanlığı’mda Kayış dağında bir Darülaceze’nin temelini atmış, açılışlını yapmıştık. Şu andaki malum iktidar tıpkı biçimde bugün temelini atacağımız adımlarla süreci devam ettiriyor.
  • Bir şeyi sormam lazım; İstanbul’un Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı üstlenmiş olan kişi yahut bireylerin sanki bu alanlarda adımları adımlar var mıdır? Ya bir şey yapın… Yani bir suyu akmayan musluğu açmakla biz hizmet ettik diyemezsiniz. Milleti aldatmayın; gelin bu cins yapıtları yapın.
  • Huzur konutlarında kalan yaşlılarımızın değerli bir kısmının güzel eğitimli, güzel meslekli, yüksek gelirli çocuklara sahip olmaları düşündürücüdür.
  • Büyükanne, büyükbaba ve torunların birebir konutta oturmasalar bile tıpkı ortamda hayatlarını sürdürdükleri büyük ailelerin giderek azalıyor olması da keder vericidir. Aile yapısındaki bu dağılma ve aşınma jenerasyondan jenerasyona aktarılan kıymetlerimizin geleceğinde de bir belirsizliğe ne yazık ki yol açmıştır. Eğitim evvel ailede başlar.”

DETAYLAR GELİYOR…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.