Sinemada cep numarası gözükünce ileti yağdı: Hicran sen misin?

Ankara’da yaşayan İ.İ, 2015 yılında vizyona giren Siccin-2 isimli sinemada cep telefonu numarasının görünmesi nedeniyle yıllardır tanımadığı numaralar tarafından arandığını ileri sürerek sinemanın direktörü ve imalcisi hakkında hata duyurusunda bulundu.

‘CEP NUMARASI SİNEMANIN SANAT DİREKTÖRÜNE AİT’

DHA’nın haberine nazaran İ.İ, 2015 yılından itibaren bilmediği numaralardan davet ve bildiri almaya başladı. Kendisini arayanlardan telefon numarasının Siccin-2 isimli sinemanın bir sahnesinde göründüğünü öğrendi. İ.İ, sinemanın direktörü Alper Mestçi ve imalcisi Süper Tözüm hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na hata duyurusunda bulundu.

İ.İ’nin avukatı Türkan Babacan dilekçesinde, “Filmin 44’üncü dakikasının 56’ncı saniyesinde, sinemadaki ‘Hicran’ isimli karakterin telefonunun arandığı sahnede ya müvekkilimin numarası ya da ona çok benzeri bir numara kullanılmış. Müvekkilim sinemanın vizyona girdiği tarihten günümüze kadar mağdur olmuş, ana karakterin gerçek numarası zannedilerek, ‘Hicran sen misin?’ formunda bildiriler almış ve tekraren aranmıştır” dedi.

Filmin üretimci şirketinin açıklamasında, “Bu tıp durumlarda, her şeyin kendi denetimimizde olması için her vakit set takımından birisinin telefon numarası kullanılır. Kelam konusu numara da sav edildiği üzere diğerine değil sanat direktörümüze aittir ve kendisi hâlâ etkin olarak bu numarayı kullanmaktadır. Tahminen bir göz yanılması sonucunda kelam konusu vatandaşı arayan şahıslar olabilir” denildi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.