Sinan Oğan’dan ‘ikinci tur’ açıklaması: Tutunacağımız tavır milletimizden yana olacak

14 Mayıs 2023 Pazar günü Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için sandık başında gitti. Sandıklar 17.00 itibarıyla kapandı ve seçim sonuçları için geri sayım başladı.

Yüksek Seçim Kurulu, saat 18.30 itibarıyla seçim sonuçları için uygulanan yasağı kaldırdı.

Erdoğan önde götürüyor

Saat 23.00 sularında Anadolu Ajansı’nın aktardığına göre; yüzde 87.5’i açılan sandıklarda Recep Tayyip Erdoğan 50,1, Kemal Kılıçdaroğlu 44,21, Sinan Oğan ise 5.30 oy aldı.

Sinan Oğan’dan ‘ikinci tur’ açıklaması: Tutunacağımız tavır milletimizden yana olacak

Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, sonuçlara ilişkin yaptığı açıklamada seçimlerin ikinci tura kalacağını ifade etti. Kendilerinin seçimin kaderini belirleyen unsur olacağını ifade eden Oğan,

“İkinci turda milletimize hayırlı bir sonuç olması için elimizden geleni yapacağız.”

dedi. FETÖ ve PKK terör örgütleriyle mücadele, Anayasa’nın ilk dört maddesinin tartışılmaması ve Suriyeli sığınmacılara ilişkin şartları olduğunu ifade eden Oğan,

“Muharrem İnce’ye yapılanlar bize de yapıldı. Demek ki Oğan’ın rolü hayal edilenden çok daha önemliymiş

” diye konuştu.

“İnce’ye yapılan bize yapıldı. Bizi koltuk derdinde olan bir yapıymış gibi gösterdiler.”

Oğan konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“Biz ikinci tura kalacağının farkındaydık. Türk milliyetçilerini merkeze oturtmak için yola çıktık. Milliyetçiler ikinci turun belirleyeni olacak. Önümüzde 15 gün daha var. Milletimize hayırlı bir sonuç olması için elimizden geleni yapacağız. Kimi destekleyeceğimizi söylemeyeceğiz. İstişareler yapacağız, ona göre karar vereceğiz. İlk baştan koyduğumuz tavır buydu. bu son günlerde bir pazarlık içerisine girecekmişiz gibi lanse edildi. Biz Anayasa’nın ilk maddesini, sığınmacılarının gönderilmesini, FETÖ ve PKK terör örgütleriyle mücadeleyi ve faiz politikasını şart koştuk. Bu şartlar olmadan olmaz. Bundan sonra ancak diğer meseleler konuşulacaktır.

İnce’ye yapılan bize yapıldı. Bizi koltuk derdinde olan bir yapıymış gibi gösterdiler. Oğan’ın rolü onların hayal ettiğinden de çok daha önemliymiş. Tüm milletimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Tutunacağımız tavır milletimizden yana olacaktır. Sonuç ne olursa olsun memleketimizin faydasına olacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir