‘Şimdi Ne Yapacağım’ Dediğiniz Anlarda İmdadınıza Yetişecek Birbirinden Değerli İpuçları

Farklı fikirler ve yöntemler öğrenmek hayatımızın her anında bize fayda sağlar. Günlük rutininizden, profesyonel iş hayatınıza, ilişkilerinize dair işinize yarayacak bazı hap bilgileri sizler için derledik. Buyurun…?

Kaynak: https://www.reddit.com/r/LifeProTips/

1. Yeni tanıştığınız birine soru sorarken ‘son zamanlarda’ kelimesini kullanmaya çalışın. ‘En sevdiğin dizi hangisi?’ diye sormak yerine ‘son zamanlarda ne izliyorsun?’ demeyi deneyin. Böyle yapmanız tek bir favori seçmek zorunda kalmadan, diğer kişinin akla ilk gelen şeyi söylemesine izin verir.

2. Telefonda size bir şey satmak isteyen kişi ile, olumlu bir ses tonuyla şu an müsait olmadığını, bir toplantıda olduğunuzu söyleyin ve on dakika sonra tekrar aramalarını söyleyin. Telefonu kapattıklarında numaralarını engellersiniz.

3. D vitamini seviyenizi yılda en az bir kez kontrol ettirin, eksikliğinin depresyon benzeri ciddi yan etkileri var.

4. Özellikle uzak bir yerde kamp yapmaya gittiğinizde, bavulunuzu toplarken çadırınızı üç kez kontrol edin.

5. Spor yaptığınız zamana özel en sevdiğiniz şarkılardan ve podcast’lerden bir liste oluşturun. Böylece spor yapmak dört gözle bekleyeceğiniz bir aktivite haline gelir.

6. Akademik bir makaleye ihtiyacınız varsa, yazarlar memnuniyetle ücretsiz olarak size verebilir. Web’de adlarını arattığınızda, e-posta adreslerine ulaşabilirsiniz.

7. Üç e-posta adresine sahip olun. Biri arkadaşlarınız ve aileniz için, biri online hesaplarınız için ve diğeri de istediğiniz bilgiyi/fiyatı almak kullanacağınız, önemsiz bir hesap.

8. Mutlu olmayı öğrenmek için, hayatınızın mutsuz olduğunuz anlarına bakın. Hepsinin ortak noktasını bulun. Belki de sahip olmadığınız şeylere çok fazla odaklanmış olabilirsiniz. Sahip olduklarınıza odaklanırsanız, mutlu olmayı öğrenebilirsiniz.

9. Ütüye erişiminiz yoksa ve bir gömlekteki kırışıklıkları gidermeniz gerekiyorsa, saç düzleştiricinizi kullanabilirsiniz.

10. Cep telefonunuzun kilit ekranı fotoğrafına, yakın bir arkadaşınızın veya aile üyenizin telefon numarasını ekleyin ve ‘bulursanız lütfen arayın’ yazın.

11. Deneme aboneliğine kaydolurken hemen iptal edin, yine de ücretlendirilme riski olmadan deneme süresi boyunca erişim elde edeceksiniz.

12. İş yerinde yaptığınız hatalar düzeltilebilir olsun ya da olmasın, patronunuza bildirin. Başka birinden öğrendiğinde oluşacak olumsuz tepkilerin önüne geçin.

13. Arkadaşlıklar bitkiler gibidir, su vermeyi unuttuğunuzda ne kadar çabalasanız da işe yaramaz. Düzenli olarak arkadaşlarınızla iletişime geçin.

14. Kimse ailesi de olsa birinin yanında bulunmak zorunda değil. Kötü muameleye maruz kaldığınızı hissediyorsanız, orada olmak zorunda olmadığınızı aklınızda tutun.

15. Polise, avukata vb. iletmeniz istenebilecek bir şeye tanık olursanız, mümkün olan en kısa sürede olabildiğince çok ayrıntıyı yazın. Anılar değişkendir ve ayrıntılar zamanla değişir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir