Sezgin Tanrıkulu’nun oğlu, müşteri kapma hengamesinde yaralandı

İstanbul’un Beyoğlu ilçsei Asmalı Mescit Mahallesi’ndeki bir pasajda bulunan iki restoran işletmecisi ortasında “müşteri kapma” nedeniyle tartışma çıktı.

Tartışmanın büyüyerek hengameye dönüşmesi üzerine restoran sahibi Ali Ekber Y. ve öteki restoranın sahibi Özgür Savaş Tanrıkulu birbirine girdi.

Kısa bir mühlet sonra taraflar birbirlerinden ayrıldı. Hengameyi duyan Ali Ekber Y.’nin tanıdıkları pasaja gelince karşı tarafla ortalarında tekrardan arbede çıktı.

Tanrıkulu’nun oğlu yaralandı

Ortalığın karıştığı arbedede CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun oğlu Mitan Alican Tanrıkulu baldırından ve yeğeni Mehmet Cemal Tanrıkulu ise bacağından bıçakla hafif biçimde yaralandı.

Olayın akabinde Tanrıkulu’nun yaralanan oğlu ve yeğeni kendi imkanlarıyla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçerek tedavi oldu. Hayati tehlikeleri bulunmayan iki kuzen tedavilerinin akabinde taburcu edildi. Ortalığın karıştığı bıçaklı arbede ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.


Gözaltına alınan 7 kuşkulu özgür bırakıldı

İHA’nın haberine nazaran, olayın akabinde çalışma başlatan Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği grupları, etraftaki güvenlik kamera manzaralarını incelemeye alarak görgü şahitlerinin sözüne başvurdu.

Yapılan çalışmalar sonucunda Mehmet Cemal Tanrıkulu, Mitan Alican Tanrıkulu, Onur M., Özgür Savaş Tanrıkulu, Melik Fırat Tanrıkulu, Ali Ekber Y. ve Mustafa Y. tabiri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Emniyette sözleri alınarak isimli süreçleri yapılan 7 kuşkulu, isimli makamlarca hür bırakıldı.

Ayrıca pasajda 21 Haziran’da 9 iş yeri polis ve zabıta gruplarınca denetlendi. Denetlemeler sonucunda 3 iş yeri mühürlenirken 4 iş yerine “mühür fekki” nedeniyle süreç yapıldı.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.