Mustafa Sarıgül: Yunanistan Amerika’nın aparatı

Çeşitli ziyaretler kapsamında Ordu’ya gelen Sarıgül, Ünye M Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda yaptığı basın açıklamasında, 9 Nisan’da TDP Genel Merkezi’nden af davetinde bulunduklarını hatırlattı.

Bugün 60’ıncı cezaevinin önünde olduğunu belirten Sarıgül, “Milliyetçi Hareket Partisinin af konusundaki davetimize hassas davranması son derece kıymetlidir. Türkiye Değişim Partisi olarak öbür siyasi partileri de kenarda durmadan, kıyıda durmadan bu af bize ne getirir, ne götürür hesabı yapmadan toplumsal barış için, kardeşlik hukuku için af davetimize katılmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

Sarıgül, Toplumsal Konut Projesi’ne ait soruya, “TOKİ Projesi geç kalınmış bir projedir. TOKİ İstanbul’da, Ankara’da bugüne kadar lüks konutlar yapacağına keşke yoksula fukaraya konut yapsa daha düzgündü. 5 bin lira minimum fiyat alan bir evlat 3 bin lira taksit nasıl ödeyecek?” cevabını verdi.

“Yunanistan Amerika’nın aparatı. Yunanistan Avrupa’nın şımarık çocuğu. NATO büsbütün Amerika’nın inhisarına girmiş vaziyette” sözünü kullanan Sarıgül, şunları kaydetti:

“Yunanistan adalarında NATO orantısız bir halde ne yazık ki teşkilatlanıyor. NATO’nun eşit olması lazım bağlı bulunduğu ülkelere. Türkiye de NATO ülkesi, Yunanistan da NATO ülkesi. Ancak bakıyorsunuz ki Yunan adalarına 500 tane tank gidiyor. Türkiye’ye hiçbir şey gelmiyor. O nedenle Türkiye NATO’yla ilgili gündemini tekrar gözden geçirmelidir. Şahsen Yunanistan’ın başşehri Atina’ya üç ay evvel gittim. Atina Parlamentosu önünde atalarımızın, dedelerimizin ecdadımızın kanıyla yoğrulan ay yıldızlı bayrağı çıkardım ve dedim ki ‘Miçotakis siyaset adamları savaştan yana değil, barıştan yanadır. Ey Miçotakis Amerika sana çok uzak, Türkiye sana çok yakın. Türkiye’yle dost olmak senin hayrınadır’. Buradan bir sefer daha ‘Türküm, doğruyum, Orduluyum’ diyerek Miçotakis’e sesleniyorum, Sayın Miçotakis ayıdan post, Amerika’dan dost olmaz. Türkiye’yle dost olmak senin hayrınadır.”

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.