Muhammet Emin Akbaşoğlu: Alım gücünü artıracak adımlar gelecek

AK Parti Küme Lider Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ait açıklamalarda bulundu.

Akbaşoğlu, İstanbul Finans Merkez ve sıhhat çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili kanun tekliflerinin; bu hafta Meclis Genel Heyeti’nin gündeminde olacağını söyledi.

“Hiçbir vakit enflasyona ezdirmedik”

Akbaşoğlu, tüm çalışanların durumlarının güzelleştirilmesine ait kıymetli kimi başlıkların da hayata geçirileceğinin bilindiğini kaydederek “Bugüne kadar hiçbir vakit toplumumuzun hiçbir kısmını enflasyona ezdirmedik. İnşallah hiçbir vakit enflasyona ezdirmeyeceğimiz, bu bahiste içtenlikle ve büyük bir çabayla çalıştığımız milletimizin hafızasındadır.

Açıkladığımız desteklemeler ile buğdayda, arpada, çayda ortaya koyduğumuz fiyatlandırmalarla ve çiftçimize her alanda takviyemizi devam ettirecek paketlerle ve bu manada inşallah A’dan Z’ye her konuda toplumun bütün bölümlerine dönük olumlu adımlarımızı atmaya devam edeceğiz.

“Alım gücünü artıracak adımlar peşi sıra gelecek”

Temmuz ayı başı prestijiyle fiyatların artırılmak suretiyle alım gücünün artırılmasına dönük bütün bu olumlu adımlar peşi sıra inşallah gelecek ve önümüzdeki 2023’ün Ocak ayında da yapılacak olan bu güzelleştirmelerle bir arada bütün toplum kısımlarının alım gücünün artacağı bir süreci daima birlikte yaşamış olacağız.” diye konuştu.

Ankara’da yaşanan sel felaketi

Akbaşoğlu, Ankara’da yaşanan sel felaketi nedeniyle Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın tedbir almadığı argümanlarının hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:

“Ankara’da yaşanan sel felaketleri ile ilgili Meteoroloji’nin çok daha evvelce bildirmesi, gerekli tedbirlerin, önlemlerin alınmasını gerektirebilecek bir zaman aralığını verdiği bu süreç içerisinde İstanbul’da yahut Ankara’da yaşanan ve sonuçlarını da daima birlikte gördüğümüz olaylarda genel siyaset içindeki tavır ve davranışlarına dönük yaklaşımlarının hem İstanbul hem Ankara belediye liderleri nezdinde mahallî manadaki hizmetlere yoğunlaşmadıkları açık ve seçik bir halde yaşanılan olaylar marifetiyle görülmektedir.

Bu manada yaşanan felaketlerin çabucak ardından vatandaşlarla bir arada olması gerekenlerin, vatandaşların içinde bulunmaktan uzak bir halde adeta kendilerini unutturmaya dönük bir yaklaşım içerisinde olduğu da vatandaşlarımızın gözünden kaçmamaktadır.

Genel siyasette cumhurbaşkanlığı adaylığı üzere konularla gündeme gelmektense lokal hizmetler anlamında gündeme gelmeleri daha yanlışsız olacaktır.”

HDP’li vekillerin polise saldırısı

Akbaşoğlu, HDP milletvekilinin polise tokat atmasının anımsatılması üzerine de “Asla ve kat’a hiç kimsenin kabul edebileceği bir  yaklaşım değildir. Terörü ve teröristi savunmak kimsenin haddi ve hakkı değildir.

Hele devletin vatanı ve milletiyle ayrılamaz bütünlüğü üzerine yemin eden milletvekillerinin terörist başı ile ilgili bir gösteride bulunması ve bunlara öncülük ederek kamu görevlisine yumruk atması fakat ve lakin lanetlenmesi gereken bir davranıştır.

Asla kabul edilemez ve kesinlikle ceza hukuku bakımından da gerekli süreçler, ilgili ve yetkili kişi ve kurumlar tarafından başlatılıp gereği yapılacaktır.” diye konuştu.

CHP’li emekli büyükelçinin Yunanistan açıklamaları

AK Partili Akbaşoğlu, CHP’li emekli büyükelçi Yalım Eralp’in adalar açıklaması ile ilgili ise “Yunanlıların tezlerini desteklemeye dönük bir yaklaşım. Yunan tezlerine içeriden takviye vermeye dönük bu yaklaşım fakat olsa olsa beşinci kol faaliyeti olarak kıymetlendirilebilir. Bunun asla ve kat’a kabul edilebilir herhangi bir istikameti yoktur. Zinhar reddediyoruz.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.