Mudanya’da ‘sağanak yağış’ hasarı: 37 konut, 29 iş yeri ile 3 araç hasar gördü

Mudanya’da 15 Ağustos Pazartesi sabah saatlerinden itibaren aralıklarla tesirli olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Mudanya’da Işıklı Deresi’nin taşması sonucu Bursa-Mudanya yolunu su bastı. Araçlar su içinde kaldı. Birçok mesken ve iş yerinde de su baskınları yaşandı.

Bursa Valisi Yakup Canbolat ile AFAD Vilayet Müdürü Yalçın Mumcu da ilçeye gelerek Belediye Lideri Hayri Türkyılmaz ile durum değerlendirmesinde bulundu.

Metrekareye 21 kilo yağmurun düştüğü Mudanya’da ilçe belediyesi, Büyükşehir Belediyesi, Kaymakamlık, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve AFAD koordinesinde çalışmalar yürütülüyor.

66 ADRESTE ZİYAN TESPİT EDİLDİ

Büyükşehir Belediyesi, 112 Acil Davet Merkezi’ne yapılan 192 ihbardan 55’inin su baskını olduğu, toplam 12 araç-ekip, 30 işçi ve 22 dalgıç pompayla su çekim çalışmalarının yapıldığını açıkladı.

BUSKİ tarafından 7 kepçe, 4 vakumlu 4 vidanjör araç-ekip, 1 motopomp, 3 dalgıç pompa ve 40 işçi ile 50 su baskınına müdahale edildi. Paklık çalışmaları gün uzunluğu sürdü.

Defterdarlık ve Mal Müdürlüğü takımlarının ilçede yaptığı hasar tespit çalışmasında 29 iş yeri ve depo ile 37 konut olmak üzere toplam 66 adreste ziyan tespit edildi. Yağmur sularına kapılan 3 araç da hasar gördü.  

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.