‘Mavi Bayrak’lı plaj sayısı 531’e ulaştı

Dünyanın en çok ‘Mavi Bayrak’lı 3’üncü ülkesi olan Türkiye, ödüllü plaj sayısını 531’e yükseltti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, merkezi Danimarka’nın başşehri Kopenhag olan Memleketler arası Etraf Eğitim Vakfı’nın verdiği ‘Mavi Bayrak’ ödüllerinde Türkiye’nin 2022 yılında da tepedeki yerini koruduğunu ve ödüllü plaj sayısını artırdığını açıkladı.

Türkiye’nin, İspanya ve Yunanistan’ın akabinde dünyanın en çok ‘Mavi Bayrak’lı 3’üncü ülkesi olarak, 2022 yılında da yerini muvaffakiyetle koruduğunu belirten Bakan Ersoy, ödüllü plaj sayısının 531’e yükseldiğini söyledi.

Bakan Ersoy, Bakanlığın yaptırdığı Antalya’da 5, Muğla’da 1 halk plajının ‘Mavi Bayrak’ almaya hak kazandığını kaydetti.

İZNİK GÖLÜ’NE BİRİNCİ SEFER ‘MAVİ BAYRAK’ MÜKAFATI VERİLDİ

Bursa’daki İznik Gölü’nde bulunan İnciraltı Halk Plajı’na da birinci sefer bu yıl ‘Mavi Bayrak’ mükafatı verildi.

Mavi Bayraklı plaj sayıları Antalya’da 229’a, Muğla’da 111’e, Mersin’de 11’e, Kırklareli ve Sakarya’da 2’ye yükseldi.

İzmir, Balıkesir, Samsun, Çanakkale, Kocaeli, Bartın, İstanbul, Ordu ve Van vilayetlerinde ise geçen yılın sayıları korundu.

Antalya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Lara 1 ve Lara 2 Halk Plajları ile tekrar Bakanlığa ilişkin Manavgat, Beldibi ve Çamyuva Halk Plajları da bu yıl ‘Mavi Bayrak’ almaya hak kazanan plajlar ortasında yer aldı. Marmaris’teki Kültür ve Turizm Bakanlığı İçmeler Halk Plajı da bu yıl ‘Mavi Bayrak’ın dalgalanacağı plajlardan oldu. (İHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.