Maduro: Lavrov’un Ankara’da olduğunu bilmiyordum, kusursuz bir adam

Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Venezuela Devlet Lideri Maduro, ‘ABD’li güç şirketi Chevron Corporation, İtalyan güç şirketi Eni ve İspanyol güç şirketi Repsol’un yatırımlarını Venezuela’ya taşıyacağını’ söyledi.

ABD’nin, Venezuela’ya yönelik yaptırımlarının kaldırılma mümkünlüğünün “çok zor” olduğunu belirten Maduro, “ABD İmparatorluğu’nun” her vakit kendi saldırganlığına kapıldığını söyleyerek, “Şu anda Rusya’ya ne olduğuna bakın. Rus iktisadına, tarım, petrol ve Rus doğalgazına karşı uygulanan binlerce ekonomik yaptırım bumerang üzere Avrupa, Amerika ekonomilerine geri döndü” sözlerini kullandı.

Başkent Karakas’ın, 5 Mart’ta ABD hükümetinden bir heyetle “önemli bir temasa” geçtiğini, akıcı ve daima bir irtibat sürdürdüklerini kaydeden Maduro, “Amerikan güç şirketi Chevron Corporation, İtalyan güç şirketi Eni ve İspanyol güç şirketi Repsol, kendi piyasalarına gaz ve petrol sağlamak için yatırımlarını Venezuela’ya taşıyacak” dedi.

Doğru tarafta adımlar atıldığını söyleyen Maduro, sabırlı olunmasını ve ülkesinin kendi eforuyla ilerlemeye devam edeceğini aktararak, “Umarım ABD bir gün saldırganlık, baskı ve yaptırım siyasetinden vazgeçer” diye konuştu.

AA’ya konuşan Maduro, “ABD İmparatorluğu, Latin Amerika ve Karayipler’in kendi art bahçesi olduğuna inanarak buyruk vermek için bu örneklere ulaşmayı planlıyor. O vakitler geçti” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşüp görüşmediği sorulan Maduro, Lavrov’un Ankara’da olduğunu bilmediğini söyleyerek “Görseydim görüşürdüm, olağanüstü bir adam” karşılığını verdi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.