LİDER hukuksal süreci başlatıyor: Gülşen imam hatiplileri gaye gösteren hadsiz kelamlarının hesabını mahkemede verecek

Şarkıcı Gülşen’in, sahnesinde bir şahısla ilgili “İmam hatipte okumuş daha evvel kendisi sapıklığı oradan geliyor.” dediği imgeler infiale neden oldu.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, hadsiz kelamlara karşı tüzel süreci başlatacağını açıkladı.

ÖNDER’den yapılan açıklamada “Toplumu ifsat etmeyi kendisine görev edinmiş, sanatı(!) ile konuşulamayan bir şahsın İmam Hatip topluluğuyla ilgili hadsiz sözlerini, iftira ve hakaret içeren ithamlarını motamot kendine iade ediyoruz. Şahsın hezeyanlarına karşı türel süreç başlatıyoruz. Aziz milletimizin göz bebeği olan İmam Hatip okullarımızın mezun ve mensuplarının bu üzere şahısların yakışıksız propagandalarına ve ucuz yollu gündemde kalma emellerine materyal yapılmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.” tabirlerine yer verildi.

“ÇABALARI KARŞILIKSIZ BIRAKMAYACAĞIZ”

ÖNDER Genel Lideri Abdullah Ceylan da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Açık Davet! Her geçen gün kirlenmiş zihinleriyle İmam Hatip Okullarımız üzerinden gündem oluşturmaya çalışanların gayretlerini karşılıksız bırakmayacağız.” açıklamasında bulundu.

Ceylan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“ÖNDER olarak bugün itibariyle okullarımıza ve çocuklarımıza yönelik her türlü mesnetsiz itham ve ahlaksız hallere karşı tüm türel süreçleri başlatıyoruz.

Yalnızca mezun ve mensuplarımızı değil vicdan sahibi tüm avukatlarımızı üzerlerine düşeni yapmaya davet ediyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.