Kılıçdaroğlu’nun ‘Sakarya Muharebesi’ gafı toplumsal medyada yankı buldu

Biz dizi program çerçevesinde dün Sakarya’ya gelen CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adapazarı ilçesinde bulunan Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda partisinin küme toplantısına katıldı.

Kılıçdaroğlu, Ankara hudutları içinde yapılan ve bölgeden geçen Sakarya Irmağı’ndan ismini alan Sakarya Meydan Muharebesi’nin Sakarya’da yapıldığını söyleyerek bir gafa daha imza attı.

Sosyal medyanın lisanına düştü

Kılıçdaroğlu, “Sakarya tıpkı vakit da bir tarım kenti, bir sanayi kenti, bir üniversite kenti, bir kültür kenti Sakarya. Sakarya’ya bu türlü bakmak lazım. Sakarya tıpkı vakitte ulusal kurtuluş savaşı sırasında en kanlı gayretin verildiği bir kenttir. Sakarya savaşıdır, Sakarya galibiyetidir” dedi.

Gaf, toplumsal medyada gündem oldu.

İnce’den tenkit geldi

İHA’ya nazaran öte yandan, gafı toplumsal medya hesabından yorumlayan Memleket Partisi başkanı Muharrem İnce de, “Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Sakarya Melhame-i Kübrası’ diye tabir ettiği Sakarya Zaferi’nin 101. yıl dönümünde Sakarya Irmağı ile Sakarya kentini karıştırmak anlık bir gaf değildir. Ulusal uğraşımızın başkomutanının kurduğu partinin düşürüldüğü bu duruma üzülüyorum” paylaşımında bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.