Gençliğin Sırrı Beyinde okurla buluştu

Prof. Dr. Derya Uludüz, Gençliğin Sırrı Beyinde kitabında bir dedektif gibi insanın karmaşık yapısını dikkate alarak sağlığı bütüncül bir yaklaşımla değerlendirerek olası hastalıkları ortadan kaldırmanın yollarını anlatıyor. Beyin sağlığını koruduğunuzda vücut sağlığınıza da kavuşacağınızı belirten Prof Uludüz sağlık için ipuçlarını yakalamanın tek yolunun bütüncül sorgulayıcı tıp yöntemini kullanmak olduğunu vurguluyor.

Kitap, insan bedeninde ve ruhunda hastalanmaya yol açabilecek iç ve dış etkenleri tek tek gösterip, bu etkenlerin yol açabileceği hastalık ihtimallerini de belirterek yine herkesin alabileceği önlemleri sıralıyor. Prof. Dr. Derya Uludüz, kitabında sağlığın dedektifi olmak için bütün ipuçlarını sunuyor.

Prof. Dr. Derya Uludüz kimdir?

Prof. Dr. Derya Uludüz, İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’nden hekim unvanını aldıktan sonra nöroloji ihtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Aynı fakültede öğretim üyesi olarak çalışmaya devam etti, 2017 yılında profesörlük unvanını aldı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı İnme ve Girişimsel Nöroloji Bilim Dalı ile Algoloji Bilim Dalı’nda aktif olarak çalıştı. 2012 yılında Amerika Minnesota Üniversitesi’nde vasküler girişimsel nöroloji konusunda eğitim aldı. 2014 yılından itibaren Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Alt Kurullar Eğitim koordinatörlüğü, Ulusal ve Uluslararası İlişkiler komisyon başkanlığı görevlerini üstlendi.

Dünya Başağrısı Derneği “Lifting the Burden” Komitesi eşbaşkanı ve Pediatrik Başağrıları Dünya Çalışmaları koordinatörüdür. Avrupa Başağrısı Derneği Türkiye temsilcisi, Başağrısı ve Ağrı Çalışmaları Derneği yönetim kurulu üyesidir. BEYİNDER Beyin Sağlığı Derneği kurucu başkanı ve Küresel Migren ve Ağrı Derneği başkan yardımcısıdır. Avrupa İnme Organizasyonu Eğitim Komitesi üyesidir. Nöroloji konusunda 100’ün üzerinde yurtdışı bilimsel makalesi olan Uludüz, halen bilimsel çalışmalarının yanı sıra Asya ve Afrika ülkelerinde gelişmekte olan sağlığın iyileştirilmesi konusunda aktif görevler üstlenmektedir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.