Eski Köye Yeni Adet sinemasının konusu nedir? Eski Köye Yeni Adet sineması nerede çekildi? Eski Köye Yeni Adet sineması oyuncu takımı

20 Temmuz 2018 tarihinde vizyona giren, Juli Sanat ve FOX’un ortak imali olan Eski Köye Yeni Adet filmi TV izleyicisi ile buluşmaya devam ediyor.

ESKİ KÖYE YENİ ADET SİNEMASININ KONUSU NEDİR?

1990’ların sonunda köye bir sıhhat grubu gelir ve en az üç çocuğu olan tüm bayanlara doğum denetim için spiral takar. Sıhhat takımının köyden ayrılmasıyla köyün erkekleri toplanıp bayanlara takılan aygıtın ne olduğuna dair fikirler üretirken, birbirinden komik yanlış anlamalarla aletin bir mikrofon olduğuna dair kanaat getirirler. Bundan sonra devletin kulağının her an kendilerinde olduğunu ve dinlendiklerini zanneden erkekler, bayanların yanında politik hiçbir problemden bahsetmemeye, onlara daha kibar davranmaya ihtimam gösterir. Devletten takdir görmek ve sesini duyurabilmek için bayanlardaki mikrofona hazır ola geçerek Vatan Sana Canım Feda diye bağırırlar. Bu yanlış manaya çözülene kadar her şey değişecektir.

ESKİ KÖYE YENİ ADET SİNEMASI NEREDE ÇEKİLDİ?

Sinemanın çekimleri İstanbul’un Beykoz ve Çanakkale’nin Ayvacık ilçelerinde yapıldı. Ayvacık’taki Asos bölgesinde yer alan Kulfal ve Tamış Köyleri, sinemanın geçtiği alanlardır.

ESKİ KÖYE YENİ ADET SİNEMASI OYUNCU KADROSU

Bülent Emrah Parlak

Nail Kırmızıgül

Füsun Demirel

Burcu Gönder Parlak

Haki Biçici

Gülhan Tekin

Metem Yılmazkaya

Osman Akça

Ali İstek Tanyeli

Muhammed Cangören

Asiye Dinçsoy

Gürsu Gür

Nülufer Kılıçarslan

Ali İstek Kubilay

Güner Özkul

Derya Karadaş

Nursel Köse

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.