Emine Erdoğan NATO zirvesinde lider eşleriyle bir araya geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, NATO zirvesinde düzenlenen kültürel programda, liderlerin eşleriyle birlikte İspanya Kraliçesi Letizia tarafından ağırlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, önceki gün İspanya’nın başkenti Madrid’te gerçekleşen NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi’nde liderlerin eşleriyle bir araya geldi. Emine Erdoğan, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’in eşi Maria Begona Gomez ve diğer lider eşleriyle San Ildefonso Kraliyet Sarayı’nda Kraliçe Letizia tarafından ağırlandı. Erdoğan, diğer lider eşleriyle birlikte Kraliçe Letizia’nın “Av Tanrıçası Diana’nın Hamamı Çeşmesi” önünde fotoğraf çekildi. Öte yandan lider eşleriyle birlikte Kraliyet Halı Fabrikası’nda üretilmiş duvar halılarının bulunduğu bölümü gezen Erdoğan, o anları kendi Twitter hesabından birkaç kareyle paylaştı.

Erdoğan, sosyal medya hesabından NATO zirvesiyle ilgili şu şekilde paylaşım yaptı:

“NATO Zirvesi vesilesiyle Madrid’te lider eşleri ile bir araya geldik. Kraliçe Letizia Ortiz ev sahipliğinde Kraliyet Sarayı’nı ve tarihi yapıları ziyaret ettik. Çevre, iklim ve eğitim başta olmak üzere pek çok konuda görüş alışverişinde bulunduk.”

Nato zirvesi

CAM SERGİSİNİ GEZDİ

Erdoğan ve diğer lider eşleri Kraliyet Cam Fabrikası’nı gezdi. Orada antik çağlardan itibaren cam yapım sürecinde kullanılan teknik araçlar tanıtıldı. Kraliyet ailesi için özel üretilen cam avize davetliler tarafından yakından incelendi. Ayrıca Emine Erdoğan, diğer katılımcılarla birlikte fabrika tarafından farklı ülkeler için hazırlanmış cam örneklerini içeren sergiyi de gezdi.

Emine Erdoğan İspanya Kraliçesi Maria Begona Gomez tarafından ağırlandı

Buradan Reina Sofia Ulusal Sanat Müzesi’ne geçen Emine Erdoğan ve diğer lider eşleri, Kraliçe Letizia eşliğinde müzeyi gezdi.

Emine Erdoğan Kraliyette bulunan cam sergisini gezdi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.