Ekmek, pasta ve çikolata teknolojileri Ankara’da vitrine çıkacak

Pasta, ekmek ve çikolata makine ve ekipmanlarının yer alacağı “5. Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı Bakery Plus” 27 Nisan’da Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde başlayacak.

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık’tan yapılan açıklamaya göre, unlu mamuller ve pastacılık sektöründen işletmelerin katılacağı fuar, 30 Nisan’a kadar devam edecek.

Çevre ülkelere dönük sürdürülen uluslararası çalışmalar kapsamında fuara 50’den fazla ülkeden ziyaretçinin katılması bekleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Messe Stuttgart Ares Fuarcılık Genel Müdürü Ufuk Altıntop, söz konusu fuarın 4 yıl aradan sonra bu yıl başkentte düzenleneceğini belirterek, fuarda Türkiye’nin mutfak kültürünün de tanıtılacağını bildirdi.

Fuarı Türkiye Fırıncılar Federasyonunun da desteklediğine vurgu yapan Altıntop, “Bu destek kapsamında federasyonun çeşitli illerden üyeleri, sektördeki yeni ürün ve teknolojileri görmek ve yatırım süreçlerini katılımcı firmalar ile değerlendirmek için fuarı ziyaret edecek. Ayrıca birçok ülkeden yatırımcıları ağırlamaya hazırız. Sektörün lider firmalarının en yeni teknolojilerini sergileyeceği fuarımıza tüm ziyaretçilerimizi bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir