Çöl sıcakları geliyor! Uzmanlar uyardı, dikkat…

Cezayir üzerinden gelen çöl sıcaklıkları bugün Ege, Akdeniz ve Marmara’da tesirli olmaya başlayacak. 16 Eylül cumartesi gününden itibaren tüm yurtta tesirli olması beklenen çöl sıcaklıklarıyla birlikte hava sıcaklıkları 33-35 dereceleri görecek.

UZMANLARDAN ÇÖL TOZU UYARISI

Çöl sıcaklıklarıyla birlikte çöl tozu da gelecek. Sıcaklıklar 35 dereceye çıkacak. Uzmanlar çöl sıcağı ve çöl tozunun olumsuz tesirleriyle ilgili de ikazlarda bulundu.

Uzmanlar, çöl sıcağı ve çöl tozuyla birlikte bağ ağrısı ve halsizlik ile birlikte boğaz ile gözlerde kuruluk yaşanabileceği ikazında bulundu.

İSTANBUL’DA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Perşembe gününden itibaren çöl sıcaklığının tesiri altına girecek. Sıcaklıklar hafta sonu 30 dereceden 35 derecelere kadar yükselecek.

Sıcaklıklar Pazar günü öğle saatlerinden itibaren yerini yağmur ve serin havaya bırakacak.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Yurdun kuzeydoğu kesitlerinin yer yer modüllü bulutlu, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor.

Hava sıcaklığının kuzey, iç ve batı kısımlarda 2 ila 6 derece artacağı, öteki yerlerde değişmeyeceği kestirim ediliyor.

HAFTA SONU HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Hafta sonu tüm yurtta çöl sıcaklıkları tesirli olacak. Marmara bölgesinde pazar günü çöl sıcaklıkları yerini serin ve yağışlı havaya bırakırken doğu bölgelerinde çöl sıcaklıkları salı gününe kadar devam edecek. Karadeniz’de salı gününden itibaren yağışlı hava bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.