Cardano Mucidi: Etherum Classic Ölü! Bu Altcoin’e Geçin 

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, madencilere Ergo’ya tavsiye ederken, Ethereum Classic 6 Eylül’den bu yana %13 düştü. Öte yandan, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, ETC madencilik topluluğunu güçlendiriyor.

Hoskinson Ergo dedi, Ethereum Classic %13 düştü

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Charles Hoskinson’ın Ethereum madencilerinin Ergo’ya geçmesini önerdi. Bunun ardından Ethereum Classic (ETC), 6 Eylül’den bu yana %13,33 düştü. ETC 41,52 dolarda işlem görüyordu. Ancak yarım gün içinde %19,73 düşerek 6 Eylül’de 33,31 dolara kadar düştü. Takip eden saatlerde hızla %8 yükseldi. Yazma sırasında 36,77 dolarda işlem görüyor.

Kripto topluluğu The Merge’e yaklaştıkça gözler ETC dahil olmak üzere tüm Ethereum alternatiflerine çevrildi. Hem Hoskinson hem de Buterin, Birleştirme tamamlandıktan sonra Ethereum madencilerinin nereye dönmesi gerektiği konusunda görüşlerini paylaşıyorlar.

Cardano kurucusu: ETC ölü bir proje!

Hoskinson, Ethereum madencilerini 6 Eylül’de Ergo madenciliği yapmaya davet etmek için paylaşım yaptı.

Bu arada Cardano mucidi, dün ETC hakkındaki görüşlerini paylaştı. Hoskinson, ETC’nin hiçbir amacı olmayan ölü bir proje veya var olması için gerçekten gerekli bir argümanı olmadığını söyledi.

Cardano mucidi, daha önce merkezi olmayan bir hazinenin uygulanmasını ve ETC için bir geliştirme fonu kurulmasını önermişti. Önerisi, bir kısmını hazineye aktarmak için ETC blok ödül tahsisini değiştirdi. ETC topluluğu, Twitter kullanıcısı Maximalist.etc tarafından “%20 madenci vergisi” olarak ifade edilen ödüllerinden kesintiye uğramak istemedikleri için bu teklifi reddetti. Hoskinson ise, “ETC, olabilecekler için hala bana üzüntü veriyor,” dedi.

Vitalik Buterin ve ETC

Merge takvimi yayınlandıktan kısa bir süre sonra, ETC Temmuz ayı boyunca %150’nin üzerinde arttı. 23 Ağustos’ta, node operatörü crCptovium tarafından bir Twitter anketi düzenlendi. Ankette, Ethereum madencilerinin Merge tamamlandıktan sonra hangi PoW coine yöneleceğini sordu. Katılımcıların ETC, Ergo, Ravencoin ve FLUX arasında seçim yapmasını istedi.

Ergo, tüm oyların %45,5’ini alarak anketin açık ara kazananı oldu. FLUX ve Ravencoin sırasıyla %27,6 ve %19 oyla ikinci ve üçüncü oldu. ETC oyların sadece %8’ini alarak sonuncu oldu. Bununla birlikte, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin anket sonuçlarına yanıt verdi ve ETC’den sevgiyle bahsetti. Bu bağlamda Buterin, şu açıklamayı yaptı:

Çok misafirperver bir topluluk. Bence kesinlikle Proof of Work hayranlarını memnuniyetle karşılayacaklar. Proof of Work’ü seviyorsanız, Ethereum Classic’i kullanmalısınız. Bu tamamen iyi bir Blockchain.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.