Burhan’ı uydurma toplumsal medya hesabı ile kandırıp dağa çıkararak öldürmüşler

Muğla’nın Fethiye ilçesinde kaybolduktan 15 ay sonra Dalaman ilçesinde ormanlık alanda cesedi bulunan Burhan Aykurt’u katilinin açtığı uydurma toplumsal medya hesabı ile kandırıp dağa kaçırarak öldürdüğü belirtildi. Bekar olan kardeşi Burhan’ı M.Y.İ. isimli katil zanlısının açtığı uydurma toplumsal medya hesabının profiline koyduğu bayan fotoğrafı ile kandırıp dağa kaçırdıktan sonra paralarını alıp öldürdüğünü belirten ağabey Mahmut Aykurt, katilin yalnız olmadığını ve en ağır halde cezalandırılmasını istedi.

Kardeşinin sıradan bir vefatla değil planlı bir cinayete kurban gittiğini belirten Mahmut Aykurt, “Katil zanlısı M.Y.İ. geçersiz bir hesap açarak profiline koyduğu bayan fotoğrafı ile Burhan ile görüşmeye başlamış. Fethiye’de tıpkı apartmanda yaşıyorduk. 2018 yılında ‘İzmir’e gideceğim’ diye konuttan ayrıldı. Kendisinden 15 ay haber alamadık. Daha sonra Dalaman’ın Kavacık Mahallesi’nde Şubat 2020 tarihinde ormanlık alanda bir çoban, erkek cesedi bulmuş. Jandarma tarafından yapılan incelemede cesedin 15 aydır kayıp olan kardeşim Burhan’a ilişkin olduğu ortaya çıktı” dedi.

“ÖNCE PARALARINI ALIP SONRA ÖLDÜRMÜŞLER”

Kardeşinin büsbütün bir yuva kurma hayali ile konuttan çıktığını fakat hayatını kaybettiğini belirterek, tüm gençlere de toplumsal medyaya karşı şuurlu olmalarını ve yalnızca sanal alemde tanıştıkları bireylere muhakkak güvenmemelerini tavsiye eden Mahmut Aykurt, kardeşinin de bu tarafta organize olmuş bir çetenin tuzağına düştüğünü tez etti. Adaletin hatalılara en ağır cezayı vermesini beklediklerini tabir eden Aykurt, “Adli Tıp Kurumu’nda yapılan incelemede kardeşim Burhan’ın ‘ateşli silah’ ile yaralanmasına bağlı kafatası kırıkları ile birlikte baş içi travmatik değişimler sonucu meydana geldiği belirlendi. Yani kardeşimin paralarını aldıktan sonra ormana götürüp silahla vurmuşlar. Cesedi bile 15 ay sonra bir çoban tarafından bulundu” diyerek toplumsal medyayı kullanarak organize bir formda kardeşini öldüren kişi ve yardımcılarının en ağır halde cezalandırılması için uğraş vereceklerini söyledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.