Bir anda çıkarak kazara paket satın aldıran operatör iletileri nasıl kapatılır?

Akıllı telefonların hayatımızdaki yerinin artmasıyla birlikte kullanıcılar, operatörler tarafından gönderilen kampanya bildirilerine daha fazla maruz kalmaya başladı. Lakin kampanya bildirilerinin kullanıcılara iletilmesi için kullanılan bir yol birden fazla kullanıcıyı sıkıntıdan çıkarıyor.

Pop-up bildiri olarak isimlendirilen metot ile telefonunuzu kullanırken karşınıza bir anda kampanya bildirisi çıkabiliyor. En berbatı ise iletisi okumadan onay vermeniz durumunda ya paketinizi değiştirmiş ya da ek paket satın almış oluyorsunuz.

Bu kampanya iletileriyle çoğunlukla Turkcell ve Vodafone sınır sahipleri çok sık karşılaşıyor. Aşağıdaki görselden Vodafone’nun pop-up bildirisini görebilirsiniz. Kullanıcı karşısına çıkan bu menüyü kapatmak için Tamam’a basarsa 24 aylık bir taahhüde imza atmış oluyor.

Bu bildirilerden kurtulmak için operatör ile bağlantıya geçilmesi gerekiyor. Telefon ayarlarından bu bildirileri engellemenin rastgele bir yolu bulunmuyor.

TURKCELL’İN POP-UP İLETİLERİ NASIL ENGELLENİR?

Turkcell’de sinirinize gönderilen kampanya bildirilerinin gönderildiği anlık iletileri engellemek için Turkcell müşteri hizmetleri 532’yi arayıp “Anında Cevap” servisini kapatmanız gerekiyor. Talebinize istinaden servis anında kapatılıyor ve pop-up bildirileri artık karşınıza çıkmıyor. 

VODAFONE POP-UP BİLDİRİLERİ NASIL ENGELLENİR?

En sık pop-up bildiri gönderen operatörlerden bir tanesi olan Vodafone’da bu iletilerden kurtulmanın iki farklı usulü buluyor. Yanımda Uygulaması üzerinden “Veri kullanım izni” özelliğini kapatarak ya da KAPAT yazıp 7231’e fiyatsız SMS gönderdikten sonra Cep Kartvizit Servisi’ni iptal ederek pop-up iletileri engelleyebilirsiniz. 

TÜRK TELEKOM POP-UP İLETİLERİ NASIL ENGELLENİR?

Türk Telekom’da ise gönderilen reklam iletilerini engellemek için “IPTAL KAMPANYA”  yazdıktan sonra fiyatsız olarak 7672’ye SMS gönderebilirsiniz.

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.