Bakanlık kayıt dışı iktisatla uğraşa yönelik vatandaşların tekliflerini alacak

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, gelir dağılımının, ekonomik büyüme, istihdam üzere birçok makroekonomik ögenin güzelleşmesine katkı sağlayan kayıt dışı iktisat ile uğraşta toplumun tüm kesitlerinin dayanağının büyük ehemmiyet arz ettiği vurgulandı.

Vatandaşların, 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı kapsamında hazırlanacak Kayıt Dışı İktisat ile Çaba Aksiyon Planı’na (2023-2025) ait hareket tekliflerini web sitesindeki formu doldurarak Risk Tahlili Genel Müdürlüğüne iletebileceği bilgisi verilen paylaşımda, şunlar kaydedildi:

“Kayıt dışı iktisat az gelişmiş, gelişmekte olan ve gelişmiş ülke ekonomilerinin takibinde olan ve çaba edilen bir alan. Kayıt dışı iktisadın azaltılması, gelir dağılımı, ekonomik büyüme, istihdam üzere birçok makroekonomik ögenin güzelleşmesine katkı sağlayacaktır. Bu kapsamda Bakanlığımız başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları, ekonomimizin sağlıklı bir yerde büyümeye devam etmesini sağlamak hedefiyle kayıt dışı iktisatla gayrete azim ve kararlılıkla devam etmektedir.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.