Avukat Esra, dolandırıcılar yüzünden ismine Eyşan’ı ekletti

Erzurum Barosu’na 16 yıldır kayıtlı olan avukat ve arabulucu Esra Yılmaz, internetten sipariş ettiği eserleri kargodan teslim almayanların, kendi ismini kullanarak dolandırıldığını tespit etti. Esra Yılmaz, ismini kullanan kişinin kargosunu almayan şahısları arayarak haklarında icra takibi, cezai soruşturma başlatacağını ya da belirlenen parayı ödemeleri gerektiğini söylediğini belirlediklerini söz etti.

Türkiye genelinde 20’den fazla avukat Esra Yılmaz olduğunu tespit eden Yılmaz, mahkeme kararıyla ismine Eyşan’ı ekletti.

Yılmaz, “Şu anda ismim Eyşan Esra Yılmaz olarak geçiyor. Nüfusta da gerekli değişiklikler yapıldı. Fakat buna karşın tekrar de aramalar devam ediyor. Haberler sebebiyle imgeleri izleyen vatandaşlar, bu defa danışmak için arıyor. Ne yapalım? Savcılığa mı şikayet edelim bu şahısları? Ya da işte bildirileri gönderelim. Sizin bir evrakınız var savcılıkta. Oradan bildirileri gönderin, numaraları gönderelim. Siz şikayetinize devam edin’ formunda. Vatandaşlar danışmak için arıyorlar fakat bu bile nitekim beni yoruyor” diye konuştu.

TAKİPSİZLİK KARARI VERİLDİ

Dolandırıcılar hakkında bulunduğu hata duyurusuyla ilgili takipsizlik kararı verildiğini söz eden Yılmaz, şunları söyledi:

“Avukat kimliğim kullanılıyor, şahıslar hakkında şikayetçi olmuştuk. Başsavcılıkta şikayetimiz sonuçlandı. Şahsın kimliği yabancı. Yani yabancı kimlikli bir şahıs tarafından vatandaşları aranan sınır kullanılıyormuş. Şahıs savcılığa verdiği sözünde kimliğini kaybettiğini ve kendisinin kimliği üzerinden çizgi çıkarıldığını beyan etmiş. Mevzuyla ilgili öbür bireyler ise şimdi tespit edilemedi maalesef.

Savcılık, hata duyurusuyla ilgili takipsizlik kararı verdi. Burada direkt benim şahsıma yönelik bir dolandırıcılık fiilinin olmadığından bahsedilmiş. Gerçek, benim şahsıma yönelik bir dolandırıcılık fiili kelam konusu değil ancak vatandaşların benim ismim kullanılarak dolandırıldığı istikametinde biz şikayette bulunmuştuk. Huzur ve sükunu bozma benim açımdan bu hatanın oluştuğunu düşünüyorum. Yalnız başsavcılık takipsizlik kararı verdi. Tabi ki kendi takdirleridir, hürmet duyuyoruz.” 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.