Amedspor Lideri: Grubun 4.5 milyon lira borcu var, dayanak alamıyoruz

TFF 2. Lig Beyaz Küme takımlarından Amedspor’da dönemin sona ermesiyle transferler sürat kazandı. Kulüp lideri Selahattin Yıldırım, hem mali açıdan hem de sportif açıdan güzel bir dönem geçirdiklerini söyledi.

Transferlerle ilgili konuşan Lider Selahattin Yıldırım, “Biz muvaffakiyetin istikrar ile geldiğini savunanlardan ve düşünenlerdeniz. Geçen dönemin takımını yüzde 85-90 oranında koruduk. Bunların üstüne 4 tane nokta atışı diyebileceğimiz transferler yaptık. Şu anda transfer piyasası çok yüksek. Bütçemize nazaran uygun bulacağımız oyuncuların transferini yapacağız” diye konuştu.

Şu ana kadar iç transferde Bekir Sevgi, Hüseyin Güngör, Cenk Kaplan, Anıl Şahin, Okan Deniz, Mehmet Alaeddinoğlu ve Mansur Çalar ile mukavele yenileyen yeşil-kırmızılı takım, dış transferde ise Ömer Bozan, Metin Güler, Gökhan Köseoğlu ve Tayyib Kanarya’yı takımına kattı.

‘SPOR KULÜPLERİ ÇOK SIKINTI DURUMDA’

Evrensel’den Berat Matyar’ın haberine göre 2022-2023 döneminde Beyaz Grup’a düşen Amedspor’un kümesinin istikrarlı olduğunu söyleyen Yıldırım, “Geçen yıl iki küme ortasında bir dengesizlik vardı ancak bu sene iki küme da istikrarlı görünüyor. Havayı yakalayan, âlâ transferler yapan, takımını koruyan, huzur bulan grup şampiyon olacaktır diye düşünüyorum” dedi.

Yerel spor kulüplerinin dayanak beklediği Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile görüşmek için randevu talep ettiklerini belirten Yıldırım, şunları söyledi: “Biz idare olarak randevu talep ettik. Hem kendi kulübümüzün hem de kentteki spor kulüplerinin zahmetlerini, muhtaçlıkları olan takviyesi kendilerinden isteyeceğiz. Büyükşehir Belediyesi’nin yıllardır kentteki spor kulüplerine en ufak bir takviyesi yok. Büyükşehir Yasası gereği bütçesinin binde yedisini kentteki spor kulüplerine verme zorunlulukları var lakin maalesef kentteki hiçbir spor kulübü bu takviyeden yararlanamıyor. Yararlanamadığı üzere hepsi çok güç durumda. Bugün bizim dışımızda Diyarbekirspor örneği var. Onların da ekiplerini buradan İstanbul’a taşıma üzere bir niyetleri var. Kalacak yerleri yok. Kentteki kamu kurumları maalesef hiçbir spor kulübüne takviye vermiyor. Bu husus önemli bir kahırdır. Şayet ki sporun her alanda gelişmesini istiyorsanız kamu kurumları olarak bu işe el atmak zorundasınız. Kentteki spor kulüpleri yalnızca sivil toplum örgütleriyle ayakta.”

‘KULÜBÜN 4,5 MİLYON LİRA CİVARINDA BORCU VAR’

Amedspor’un borcuna değinen Amedspor Lideri Selahattin Yıldırım, “Kongrede borcu açıklamıştık. Biz geçtiğimiz dönemi borçsuz kapattık. Bir evvelki periyoda ilişkin de 3 milyon TL borç ödedik. Kulübün şu anda 4,5 milyon TL civarında bir borcu var. Bunun dışında da SGK ve vergi mükelleflerinin kestiği cezalar var. Bu cezaları da yapılandırdık. Onları da taksit taksit ödemeye çalışıyoruz” tabirlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.