AKP’li belediye, 500 metrelik ambulans yolunu 2 yıldır yapamadı

AKP’li Trabzon Büyükşehir Belediyesi, ambulansların kestirmeden hastaneye ulaşması hedefiyle yaklaşık 2 yıl evvel ihale ettiği yolu bir türlü tamamlayamadı.

Kıyı yolu ile Farabi Hastanesi ortasında bulunan 500 metrelik yol, KTÜ ve AKP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi, 2 yıl evvel ihale edildi. Onarılarak ambulansların Tıp Fakültesi Hastanesi’ne süratli ve kolay bir formda ulaşmasını sağlamak emeliyle yapılacağı açıklanan yolun imaline şirket bir müddet sonra başladı. Lakin, ortadan 2 yıl geçmesine karşın yol bir türlü bitmedi.

“HAMSİ ŞENLİĞİNE PARA VAR YOLA YOK”

CHP Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Oktay Söğüt, 500 metrelik yolun ambulansların trafiğe takılmadan süratli ve kolay bir formda hastaneye ulaşımını sağlayacağını belirterek, yolun 1 yıl evvel bitmesi gerektiğini söyledi. AKP’li Belediye tarafından plansız ve programsız yapılan harcamalar nedeniyle, 500 metrelik yolun tamamlanamadığını ileri süren Söğüt, “Adından da anlaşılacağı üzere burası ambulans yolu. Kısa olduğu kadar kıymetli bir yol.

Belediye, 2022 yılının daha birinci çeyreği biter bitmez, Nisan ayında ek bütçe kararı aldı. Bu kadar borç, üstüne ek bütçe yapan, yeni hizmet binasına milyonluk tadilat yaptırıp mobilyalar alan, lüks makam araçları kiralayan, reklam ve tanıtım için yüksek harcamalar yapan, daha 3 ay evvel Kıbrıs’ta Hamsi Şenliği düzenleyip yüzbinlerce lira para harcayan belediye, 500 metrelik yolu yapamıyor. Belediye ihale etmeden kendi imkanlarıyla bu yolu yapması gerekirdi” dedi.

Öte yandan, Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde vazifeli öğretim üyeleri ve yolun bulunduğu Kalkınma mahallesi sakinleri, 2 yıldır tamamlanamayan yoldan ötürü belediyeye reaksiyon gösterdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.