Acun Ilıcalı açıkladı: Allahyar kadroda kalıyor!

İngiltere Championship kadrolarından Hull City’nin sahibi olan Acun Ilıcalı, devre ortasında Fenerbahçe’den kiralanan Allahyar Sayyadmanesh için açıklamada bulundu.

Ilıcalı, yaptığı açıklamada İranlı futbolcunun kadroda kalacağını söyledi. “Allahyar, bir mücevherin bir modülü üzere” kelamlarını kullanan Acun Ilıcalı, “Allahyar, bizim mücevherimiz. Çok yetenekli bir futbolcu ve gelişiyor. Daha evvel de söylediğim üzere Allahyar, yeni Muhammed Salah olabilir. Şu an için söylemiyorum, gelecekte olabilir. Büyük bir tutkusu ve yeteneği var” dedi.

20 yaşındaki futbolcu için açıklamalarını sürdüren Acun Ilıcalı, “Alana baktığınız vakit, herkesten daha süratli bir futbolcu görüyorsunuz. PlayStation’da, süratli bir oyuncuyu en düzgün olduğunu düşündüğünüz konuma koyarsınız, Allahyar, benim için o futbolcu. Olağan ki daha gelişmesi gerekiyor ancak taraftarımıza baktığımızda onun için tezahürat yapıyorlar ve onu motive ediyorlar. Allahyar, şu an grupta çok keyifli” tabirlerini kullandı.

Allahyar ile birçok sefer konuştum” diyen Hull City’nin işvereni, “Onu, buraya transfer eden benim. Benim ferdî transferim ve performansından ötürü çok memnunum. Türk medyasında onun satın almayacağımıza dair haberler okudum ancak biz ondan çok mutluyuz, hocamız da mutlu” dedi.

Allahyar’ın gelecek dönem kadroda kalıp kalmayacağı istikametinde bir soru yöneltilen Acun Ilıcalı, “Kesin olarak kadroda kalacak” açıklamasını yaptı.

Öte yandan Hull City’ye yakın kaynaklar ise Allahyar transferi için İngiliz kulübünün Fenerbahçe’ye 2.3 milyon euro ödeyeceğini yazdı.

“TRAORE TRANSFERİ NEREDEYSE BİTTİ”

Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı, gelecek dönem bir transferi daha açıkladı.

Hatayspor forması giyen Adama Traore ile muahede kademesinde olduklarını belirten Acun Ilıcalı, “Neredeyse bitti” sözünü kullanırken ayrıyeten 4 futbolcuyla görüştüklerini duyurdu.

26 yaşındaki Adama Traore, 2020-2021 döneminde Hatayspor’a transfer oldu. Malili orta saha oyuncusu bu dönem toplamda 18 maçta Akdeniz takımının formasını giydi. Adama Traore bu karşılaşmalarda 1 gol ve 3 asist üretti.

MARTINS VE TETTEH TRANSFERLERİ OLMAYACAK!

Acun Ilıcalı, Türkiye’den transferde ismi geçen Fraport TAV Antalyasporlu Fernando Martins ve Öznur Kablo Yeni Malatyasporlu Benjamin Tetteh’in ise transferlerinin olmayacağını söyledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.